




När dopningen (ja, det heter det väl?! *S*) var över tog vi de tre äldre kusinerna med oss och drog iväg till Mellansjö, där vi skulle campa på gräsmattan, eftersom alla föräldrar skulle på Emmas försenade födelsedagsfest.
Här är de tre juniorerna i full gång med att sätta upp första tältet. I Mellansjö var det, som synes, strålande solsken och toppenväder!

Här finurlar Emil litegrann över hur nästa tält egentligen ska sättas upp? Sitt eget har han redan fixat, syns i bakgrunden.
Men här är allt klart och Ida inspekterar.

Så småningom, efter en lång kväll med kortspel och annat, går vi och lägger oss. Jag i det närmaste tältet tillsammans med Ida och de tre kusinerna i det bortre tältet. Lite stök och bök och flytt hit och dit och ganska lång tid senare, så somnar vi faktiskt, allihop.
Kommentarer
Skicka en kommentar